Takip Edin :

Anka Robotics çeyrek finale kaldı

Anka Robotics çeyrek finale kaldı

       

      ANALİZ GROUP’un Sponsor Olduğu “Anka Robotics” Çeyrek Finale Kaldı

      Akif İnan Anadolu İmam Hatip Sosyal Bilimler Proje Fen Lisesi okulu öğrencilerinin bir araya gelmesiyle oluşan “Anka Robotics” ekibine sponsor olan ANALİZ GROUP, gençlerin gelişimlerine katkı sunuyor. Lise’nin öğrencilerinden ve 2 mentörden oluşan takımın temelleri, 2018'in Eylül ayında Pars Robotics ve okulun öğretmenleri tarafından atıldı. Ekip, kendi yaptıkları robotlarla FRC'nin NASA tabanlı olarak düzenlemiş olduğu yarışmaya katılıp, robotları ittifak takımlarla beraber yarıştırıyor. Amaçlarını, “Gençlerin ilgisini bilim ve teknolojiye çekip meslek edinmelerini sağlamak ve yaptığı kariyerde en üst noktalara ulaşabilmesi için gerekli azmi, çalışmayı ve özgüveni sağlamak” şeklinde açıklayan “Anka Robotics” ekibi, sponsor olarak kendilerini destekleyen ANALİZ GROUP Genel Müdürü Sayın Yavuz Ertarman’a teşekkür ediyor. FRC'nin Türkiye'de düzenlediği “İstanbul Regional” yarışmasında yarıştırmak için yapılan robotun malzeme ihtiyaçları ANALİZ GROUP tarafından karşılandı.

         2019 Bosphorus Regional

        2019 Bosphorus Regional, 2019’un Türkiye’deki ikinci resmi regional yarışması oldu. Yarışmaya Türkiye, Ukrayna, Polonya ve Libya gibi ülkelerden 32 takım katıldı ve etkinlik, 5-7 Mart tarihleri arasında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirildi. Türkiye’deki takım sayısının hızla artması dolayısıyla, bir büyük etkinlik yerine, iki daha küçük etkinlik düzenlemeye karar veren etkinlik komitesi, 2- 4 Mart tarihleri arasında “2019 İstanbul Regional” etkinliğini de düzenledi ve “2019 First Destination: Deep Space” sezonuna katılan toplam 80 Türk takım oldu.

         

              Anka Robotics çeyrek finale kaldı

                6 Mart’ta Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmada Anka Robotics takımının mentörü Caner Dönmez, yarışma hakkında bilgi verdi: “First Vakfı 1992 yılından beri bu yarışmayı dünya çapında düzenliyor. İstanbul’da ise 2018 yılından beri düzenlenen yarışmada, “Bosphorus Regional” adı altında, hem Türk hem de yabancı takımlarla yarışıyoruz. Bugün sıralama maçlarımız var ve bunun sonucunda 24 takım eleme maçlarına kalıyor. Eleme maçlarından sonra çeyrek final, yarı final ve final maçları yapılıyor. Takımlar 3’er adet takımın bir araya gelmesiyle ittifak oluşturuyor ve finalde 6 takım yarışıyor. Kazanan ittifak ise ABD’nin Houston şehrindeki şampiyonaya katılarak oranın kazananları ile mücadele ediyor. Sonrasında bir eleme daha geçip 18-21 Nisan tarihleri arasında yapılacak dünya şampiyonasına hak kazanıyor. Orada Türk bayrağını dalgalandırmak, Türkiye’yi tanıtmak adına gurur verici. Sponsorlarımız bizim tüm ihtiyaçlarımızı karşılıyor, böylelikle robot yapıp kendimizi geliştirerek yarışmalara katılabiliyoruz. ANALİZ GROUP Genel Müdürü Sayın Yavuz Ertarman’a uzun süreli desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.”  

7 Mart’ta gerçekleştirilen karşılaşmalar sonucunda Anka Robotics çeyrek finale kalma başarısı gösterdi.